• Režim dňa ŠKD

• Školský klub detí Stará Bystrica

Prevádzková doba :   11.15 - 16.50 hod.

Vychovávateľky :       Baričiaková Viera, Bc.

Benčičová Milada, Mgr.

Faktorová Adriána, Mgr.

Chmurčiaková Janka

Chovancová Kristína, Mgr.

Pavlíková Michaela

Podmanická Gabriela, Mgr.

Tomčalová Marianna, Bc.

Režim dňa ŠKD Stará Bystrica

Príchod detí do ŠKD

Oddychová činnosť

Slúži na odreagovanie a odstránenie únavy z vyučovania.

Časový rozsah a obsah prispôsobujeme veku detí.

Činnosti - individuálne kreslenie, čítanie na pokračovanie, čítanie rozprávok, počúvanie hudby,                                   rozhovory so žiakmi, rozprávanie zážitkov, odpočinok na koberci  s hrami.

Príprava na obed - hygiena pred obedom

- účelné oblečenie podľa počasia

- organizovaný presun do jedálne

Obed                  - slušné správanie sa v jedálni

- dodržiavanie hygienických návykov

Návrat do školy  - bezpečné chodenie po ceste

- upevňovanie kultúrneho správania sa na verejnosti

Príprava na vyučovanie

Do režimu dňa sa zaraďuje po dôkladnom odpočinku a rekreácii.

Činnosti: didaktické hry, praktické aplikovanie vedomosti, ich rozširovanie a prehlbovanie. Na                                     žiadosť rodiča písomné vypracovanie domácich úloh.

Tematické oblasti výchovy

Cieľom je rozvíjanie a kultivácia záujmu, uspokojenie potrieb a rozvoj špecifických schopností.

Oblasti - komunikácia a práca s informáciami,

- sebarozvoj a svet práce,

- zdravie a subjektívna pohoda,

- spoločnosť a príroda,

- kultúra a umenie.

Rekreačná činnosť

Má charakter výdatnej pohybovej aktivity, ktorá je vykonávaná (podľa možnosti) na čerstvom                                      vzduchu.

Činnosti sú prostriedkom na vyrovnanie jednostranného zaťaženia organizmu.

Činnosti – vychádzky, kolektívne, loptové, sezónne hry, telovýchovné chvíľky, rozcvičky  s hudbou.

Schádzanie sa detí do zberových oddelení je podmienené pracovnou dobou vychovávateliek.