- Súťaž o naj...vianočnú ozdobu
- „Cevečbazár“ 2024
- Pečenie medovníčkov v CVČ
- Tvorivé vianočné dielne v CVČ
- Noc s lampášikmi a strašidlami 2024
- Denný tábor 2024 - 2. turnus
- Denný tábor 2024 - 1. turnus
- Zaspieval mi sláviček - folklórne vystúpenie
- Fotosúťaž Stará Bystrica očami mladých
- Cesta okolo sveta
- Deň detí v CVČ
- Aktivity v CVČ
- Čítam, čítaš, čítame...
- Čarovná rozprávková noc 2024
- Jarné prázdniny v CVČ 2024
- Fašiangovanie v CVČ 2024
- Diskotéka 2023
- Cevečparáda 2023
- Čarovná rozprávková noc 2023
- Fašiangový karneval 2023
- Novoročná diskotéka 2023
- Vianočný charitatívny Cevečbazár 2022
- Vianočné medovníčky v CVČ 2022
- Ekopopoludnia v CVČ 2022
- Noc so strašidielkami a lampášikmi 2022
- Denný tábor 2022
- CVČ - Hlavolámanie
- CVČ - Tvorivé jesenné dielne
- CVČ - Zoznamovacie aktivity s dobrovoľníkmi
- CVČ - Noc s lampášikmi a strašidielkami 2020
- CVČ - Vianočné medovníky
- Vianoce vo svete
- CVČ - Čas vianočný, čas radostný
- CVČ - Separujeme s EKO Alarmom
- Karneval 2020
- Úspechy karatistov
Denný tábor 2024 - 2. turnus
Aj počas druhého júlového týždňa bolo v našom „cevečku“ poriadne rušno. Pokračovali sme druhým turnusom denného letného tábora, do ktorého nastúpilo 32 detí, čo nás po vlaňajších skúsenostiach s vysokou chorobnosťou počas tábora celkom potešilo. Ako už napovedá samotný názov tábora „Z každého rožku trošku“, program zahŕňal širokú paletu aktivít.
Prvý deň v tábore už tradične patril zoznamovacím hrám a stmeľovaniu kolektívu formou spoločných skupinových aktivít. Jednou z nich bolo aj spoločné vypracovanie táborových novín, tzv. „Táborníka“, kde si deti počas týždňa zapisovali, čo zaujímavé sa dialo v tábore, čo sa im páčilo, ktoré aktivity v nich zanechali odozvu. Tohoročné prázdniny v CVČ sa niesli v duchu hesla „Zober batoh a choď!“, pretože aj v druhom turnuse sme si vyrobili originálne batohy, do ktorých sa vojde všeličo a určite poslúžia či už pri balení na dovolenku alebo do školy.
V utorok sme si obuli „túlavé topánky“ a nasadli do „túlavého autobusu“, ktorý nás zaviezol na potulky po nie veľmi ďalekom okolí. Prvé kroky viedli do Varína, kde sídli Správa Národného parku Malá Fatra a jej pracovníčky pre deti pripravili veľmi zaujímavý program, ktorý bol realizovaný interaktívnym zážitkovým spôsobom. Deti boli nadšené, dozvedeli sa veľa nových informácií o našej prírode a jej obyvateľoch, špeciálne o medveďoch, bocianoch, sovách... Z Varína sme pokračovali do rozprávkového sveta v Nezbudskej Lúčke, kde nás čakalo množstvo čarovných rozprávkových bytostí, ktorých tam rok čo rok pribúda. Po výbornom obede sme zamierili do Terchovej, kde sme si mohli pozrieť unikátnu výstavu vláčikov, mohli sme obdivovať detaily krajinky, zvuky lokomotív či pohyby vláčikov a plniť rôzne úlohy.
V stredu sme opäť otvorili tvorivé dielne v CVČ, kde sme si špeciálnymi farbami vymaľovali svoje vlastné hrnčeky, naučili sme sa pracovať s moduritom, z ktorého sme vymodelovali a upiekli magnetky a ešte sme stihli pomaľovať aj kamene, ktoré sa tak ako deti vyberú na potulky po svete a budú čakať, kto ich objaví.
Vo štvrtok sme sa vybrali do Múzea kysuckej dediny vo Vychylovke , kde sme strávili takmer celý deň. Začali sme cestou vláčikom, pokračovali sme prehliadkou skanzenu a po obede, ktorý nám pripravili v kornianskej krčme, sme hľadali poklad, ktorý tam bol pre nás ukrytý. A keďže sa nám nad hlavami zbiehali búrkové mraky, nájdený poklad sme rýchlo zobrali, cestou v autobuse sme mohli hádať, čo sa v ňom ukrýva, ale jeho tajomstvo sme odhalili až v CVČ. A veru bolo to príjemné prekvapenie.
Posledný deň sme už boli aj trochu unavení celotýždňovými mimoriadnymi horúčavami, ale našťastie sa slnko čiastočne skrylo za mraky a my sme mohli stráviť čas na ihrisku športovými súťažami a aktivitami s padákom.
Po obede už bol čas na vyhodnotenie tábora, deti si doplnili táborové noviny, pozbierali do batohov všetko, čo si vyrobili, pribalili darčeky od sponzora – stavebniny REDOS a verím, že si pribalili aj kopu zážitkov a krásnych spomienok na chvíle, prežité v tábore so starými i novými priateľmi.